Ara

İLETİŞİM FAKÜLTESİ

“Kadın ve Yaşam” konulu fotoğraf yarışmasının eserleri sergilendi

08.03.2022 12:13

Elazığ Valiliği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel düzenlenen “Kadın ve Yaşam” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserler belli oldu. Yarışmada birincilik ödülünü Ali Aslan (Denizli), ikincilik ödülünü Nuriye Ulusoy (Ankara) ve üçüncülük ödülünü Ahmet Harmancı (Ankara) alırken, 30 fotoğraf da sergilemeye layık görüldü. Jüri üyeleri arasında Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nural İmik Tanyıldızı’nın da yer aldığı yarışmada dereceye giren fotoğraflar, Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman’ın da katılımıyla düzenlenen sergide sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 

Elazığ Valiliği ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel düzenlenen “Kadın ve Yaşam” konulu fotoğraf yarışmasında 650 fotoğraftan, dereceye giren 30 fotoğraf sergilendi.

Elazığ’da bir alışveriş merkezinde düzenlenen sergiye; Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman ve eşi Neşe Toraman, Vali yardımcısı İsmail Alsancak, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sait Çeçen, Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nural İmik Tanyıldızı ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahar Demirel, jüri üyeleri, yarışmacılar ve sanatseverler katıldı.

Yoğun katılımın olduğu serginin açılış töreninde Vali Toraman, dereceye giren ilk 3 katılımcıya ve 5 jüri üyesi arasında yer alan FÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nural İmik Tanyıldızı ile Arş. Gör. Erhan Kılıç’a da plaket takdim etti.

Sergi Vali Dr. Toraman’ın alanda bulunan kadınlara, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla karanfil dağıtmasıyla son buldu.

Sergiye FÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nural İmik Tanyıldızı ile birlikte Arş. Görevlileri Erhan Kılıç, İlkay Ceren Sönmez ve Abdulselam Kaya ile FÜ İletişim Fakültesi Uygulama Gazetesi’nde görevli öğrenciler de katıldı. 

Yarışmanın jürisinde; FÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nural İmik Tanyıldızı, Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Nevin Evliyaoğlu, Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Arş. Gör. Erhan Kılıç, Fotoğraf Sanatçısı İsmail Aslan, Öğretmen Ayhan Sarıkaya yer aldı.

Yarışmanın amacı insana dair her türlü durum ve davranışı fotoğraflayanlar arasında konunun ruhunu en iyi yansıtacak fotoğrafı seçmek, sergilemek, korumak ve fotoğrafların gelecek nesillere aktarılması için sergi çalışması yapmak olarak duyurulurken; birinciye 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL ve üçüncüye de 2 bin TL para ödülü verildi.

Yarışmada ödül alan katılımcılar:

Birincilik Ödülü: Ali Aslan (Denizli)

İkincilik Ödülü: Nuriye Ulusoy (Ankara)

Üçüncülük Ödülü: Ahmet Harmancı (Ankara)

Haber linkine ulaşmak için tıklayınız.